koltuk yikamaGirne Koltuk Yıkama firması olarak, koltuklarınızı özel şampuanlar kullanarak tüm mikroplardan arındırıyoruz ve ilk günkü haline getiriyoruz. Özel makineler kullanılarak derinlemesine temizlenen koltuklarınızı gördüğünüzde siz de gözlerinize inanamayacaksınız.

Koltuk Yıkama işlemi, ciddiye alınması gereken bir faaliyettir. Şüphesiz olarak evlerimizde ve işyerlerimizde en çok kullandığımız eşyaların başındadır kumaş koltuklarımız. Bu nedenle yılda en az bir kere mutlaka yıkama işlemine tabi tutulmaları gerekir. Koltuk kumaşları kir, mikrop ve bakteri tutmaya çok elverişlidir.

Koltuklarınız üzerinde leke çıkarma işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Koltuklarınızın temizleme işlemleri, otomatik makineler ile püskürtme-çekme sistemi ile yapılmaktadır.

Koltuk takımı yıkama en kötü ihtimalle yılda en az bir kere yapılmalıdır. Uzun süre koltuk yıkama işlemi görmeyen koltuklar üzerinde lekelerin kalıcı olabilme ihtimali çok yüksektir. Belli periyotlarda yıkanan koltuklar, hem hijyen hem de görünüm bakımından çok daha iyi olacaklardır. Temiz koltuğun ömrü de daha uzun olur. Bizim tavsiyemiz koltukların yılda 2 defa yıkanmasıdır. Yılda bir kere yıkanan koltuk, görünüm bakımından iyi olabilir fakat 1 sene uzun bir zaman olduğundan hijyeni sağlamak zor olabilir.

Koltuk Yıkama Aşamaları

Koltuk, Yıkama 1. Aşama: Öncelikli olarak yıkanacak olan koltuk kumaşı incelenir ve kumaş yapısına uygun şampuan seçilir.

Koltuk, Yıkama 2. Aşama: Koltuklarınızı yıkamadan önce ağır kir ve tozlar var ise leke çıkarma ve temizleme işlemi yapılır.

Koltuk Yıkama 3. Aşama: Yıkama yapılacak koltuk bütünüyle şampuanlı su serpilerek ıslatılır. Bir süre beklendikten sonra, hassas fırçalar yardımıyla kumaş yüzey fırçalanarak birikmiş olan kirlerden ve mikroplardan arındırılır.

Koltuk Yıkama 4. Aşama: Yıkama yapılan koltuk üzerinde bulunan lekelerin tespiti yapılarak, lekenin cinsine göre leke çıkarıcı kimyasallar seçilir. Gereken fırçalama yapılarak lekeler çıkarılır.

Koltuk Yıkama 5. Aşama: Koltuk yıkamanın bu son aşamasında; koltuğunuzun bütün kumaş yüzeyi, püskürtme-çekme sistemiyle çalışan son sistem makinalarımızla durulanır ve koltuk kurumaya bırakılır. 4 ile 6 saat içerisinde tertemiz ve sağlıklı hale gelen koltuklarınızı kullanmaya başlayablirsiniz.