hali yikamaKıbrıs Girne’de faaliyet gösteren halı yıkama şirketi olarak, evinizdeki veya işyerinizdeki halılarınızı halı yıkama için üretilen makineler ile temizleyerek ilk günkü haline getiriyoruz.

Kuralına uygun yıkanmayan halılar mikroplardan arınmaz. Evinizdeki veya işyerinizdeki halılarınız kullanıldıkları sürece sürekli toz ve kir biriktirirler. Yüzeysel temizlik ile yok edemeyeceğiniz bakteriler, alerjik özellikli mikroorganizmalar, halılarda yuvalayıp, hızla ürerler. Halılar özel koşullarda, doğru tekniklerle dezenfekte edilerek ve doğru temizleme maddesi ile yıkanmadığı sürece derinliğine temizlenip, mikroplardan arınmaz. Çeşitli hastalıklara, alerjilere yol açar. Her halının yıkama şekli, kullanılan temizleme malzemeleri ve kurutuluş şekli aynı değildir. Bunlara dikkat edilmez ise halının kullanım ömrü kısalır.

Halınızda oluşabilecek çay, kola, alkol, yemek lekeleri firmamızda halınıza zarar vermeyecek kimyasal maddeler kullanılarak tamamen hijyenik olarak temizlenir. Bu yapılan işlem tamamıyla profesyonel olduğundan dolayı halınıza hiçbir zarar gelmez. Hem rengi hem dokusunda hiç bir yıpranma görülmez. Halılarınız evinizden ücretsiz olarak alınır ve hazır olduğu zaman evinize teslim edilir.

Evde kullandığımız halı yıkama makineleri ve süpürgeler halılarınızda biriken kirleri tam anlamıyla temizleyemez. Sadece yüzeysel olarak temizlenmesini sağlar.
KKTC girne halı yıkama şirketimizde yikanan halılarınız değerlerini yitirmeden, halıya uygun şampuan kullanılarak, en iyi şekilde yıkanmakta ve ayrıca renklerini yeniden geri kazanmakta, orjinal parlaklıklarına kavuşmaktadır. Yıkama esnasında yumuşak fırçalı makineler kullanıyoruz. Özel şampuanlarımız ile adeta halılarınıza bakım yaparak temizliyoruz ve ilk günkü haline getiriyoruz.

Halı Yıkama Aşamaları

Halı Yıkama 1. Aşama: Öncelikli olarak yıkanacak olan halı cinsi incelenir ve halının yapısına uygun şampuan seçilir.

Halı Yıkama 2. Aşama: Halınızı yıkamadan önce ağır kir ve tozlar var ise leke çıkarma ve temizleme işlemi yapılır.

Halı Yıkama 3. Aşama: Yıkama yapılacak halı önce duru su ile ıslatılır. Daha sonra tüm halı şampuanlı su serpilerek ıslatılır. Halının şampuanı emmesini bekledikten sonra, hassas fırçalar yardımıyla kumaş yüzey fırçalanarak birikmiş olan kirlerden ve mikroplardan arındırılır.

Halı Yıkama 4. Aşama: Yıkama yapılan halı üzerinde bulunan lekelerin tespiti yapılarak, lekenin cinsine göre leke çıkarıcı kimyasallar seçilir. Gereken fırçalama yapılarak lekeler çıkarılır.

Halı Yıkama 5. Aşama: Halı yıkamanın bu son aşamasında, halının bütün yüzeyi, duru su ile durulanarak leke çıkarmak için kullanılan kimyasallardan tamamıyla arındırılır. Sıkma makinesi ile halı sıkılır ve kurumaya bırakılır.